Miłość jak z nut

Podczas koncertu prowadzonego pod batutą Justyny Maj, będzie można posłuchać m.in. „Hello” Lionela Richie, „When I fall in love” Nat King Cole, „Imagine” Johna Lennona czy „The power of love” Jennifer Rush. Wspólnie z orkiestrą światowe hity zaśpiewa w galerii Magdalena Meisel, piosenkarka znana m.in. z programów „The Voice of Poland” i „Bitwa na głosy”, a na co dzień skrzypaczka w Filharmonii Częstochowskiej…..

DZIENNIK ZACHODNI

Lubliniec świętował 100-lecie odzyskania niepodległości. Przemaszerowały wojska Piłsudskiego, patriotycznie zagrała orkiestra…….

Co się u mnie wydarzyło

Wybrana lista moich ostatnich koncertów wraz z informacjami prasowymi

lut
14
pt.
KONCERT KARNAWAŁOWY-WALENTYNKOWY “MIŁOŚĆ JAK Z NUT” @ Jana Pawła II 3
lut 14@19:00 – 21:00

 

 

 

 

Koncert Karnawałowy-Walentynkowy ” Miłość jak z nut”

Niezwykły koncert pełen niezapomnianych światowych przebojów muzyki rozrywkowej. W pełnym emocji, wzruszeń i energii repertuarze zaprezentuje się Magdalena Meisel. Wokalistka znana z popularnych programów telewizyjnych m.in. “The Voice of Poland”, “Bitwa na głosy”, “Szansa na sukces”, wystąpi z Orkiestrą Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara pod dyrekcją maestro Rubena Silvy.

W symfonicznych aranżacjach przygotowanych specjalnie na ten koncert przez Klaudiusza Janię usłyszymy największe przeboje “When I fall in love” Nat King Cole, “O mnie się nie martw” Kasi Sobczyk, “Power of love” Jennifer Rush, czy “Imagine” Johna Lennona i wiele innych.

 

Magdalena MEISEL /wokal/

Wokalistka znana z programu “Bitwa na głosy” w zwycięskiej grupie Piotra Kupichy z zespołu FEEL. Tam brawurowo wykonała “Time to say goodbay” oraz w finale “Białą armię” za co zyskała uznanie Jury oraz zapadła w pamięci widzów. Uczestniczka 3 edycji programu “The Voice of Poland” w grupie Marka Piekarczyka. Magdalena Meisel jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

sty
5
pt.
2 PLUS 1 SYMFONICZNIE – KONCERT KARNAWAŁOWY – SŁUPSK @ ul. Jana Pawła II 3
sty 5@19:00 – 21:00

 

2 plus 1 Symfonicznie

Koncert Karnawałowy – Koncert Klasyczny

Zapraszamy na pierwszy koncert karnawałowy „2 plus 1 Symfonicznie” już 5 stycznia 2024 r. o godz. 19:00, podczas którego usłyszymy znane i lubiane przeboje zespołu 2 plus 1, m.in. „Chodż, pomaluj mój świat”, „Iść w stronę słońca” czy „Winda do nieba”. Orkiestrę Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara poprowadzi Maciej Banachowski – dyrygent wywodzący się ze słupskiego środowiska artystycznego, założyciel Słupskiej Sinfonietty, zaś lokalnym artystom towarzyszyć będą soliści: Magdalena Meisel (śpiew) i Klaudiusz Jania (fortepian).

Wystąpią:

Magdalena Meisel – śpiew

Klaudiusz Jania – fortepian

Maciej Banachowski – dyrygent

Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

 

MAGDALENA MEISEL 

Wokalistka jest finalistką kilku popularnych programów telewizyjnych m.in. „Bitwa na głosy” w zwycięskiej drużynie Piotra Kupichy ‘FEEL’, 3 edycji programu „The Voice of Poland” – finałowa czwórka w grupie Marka Piekarczyka. W 2021r. wygrała program „Szansa na sukces” z piosenkami zespołu 2 plus 1 i tym samym wystąpiła w koncercie
finałowym programu. W maju 2022 r. jako wokalistka bluesowego zespołu OLD BREAKOUT, z którym koncertowała w formule: Tribute to Nalepa & Kubasińska.Artystka stale prowadzi działalność koncertową jako solistka, biorąc udział w różnych projektach muzycznych. Na co dzień jest muzykiem orkiestrowym, skrzypaczką w Filharmonii Częstochowskiej oraz pedagogiem PSM I i II st im. M. Karłowicza w Katowicach. Magdalena Meisel obdarzona jest mocnym głosem, której brawurowe wykonania wywołują najwyższe emocje i uznanie Publiczności.

 

KLAUDIUSZ JANIA

Urodził się 20 maja 1984 roku w Bytomiu. Ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im Fryderyka Chopina w Bytomiu w klasie trąbki, i fortepianu. Jest także absolwentem klasy Kompozycji i Aranżacji w Instytucie Jazzu Katowickiej Akademii Muzycznej im Karola Szymanowskiego, gdzie wyspecjalizował się także w grze na organach. W styczniu 2020 roku obronił pracę doktorską uzyskując tym samym tytuł doktora sztuki w specjalności : kompozycja i teoria muzyki. Jako muzyk stara się działać na wielu polach muzyki zarówno klasycznej jak i rozrywkowej. Jest głównym organistą Bazyliki NMP w Piekarach Śląskich. Osobiście jest szefem i lideruję takim zespołom jak: Śląski Oktet Blaszany, Orkiestra Kameralna, Big Band MDK nr 1 w Bytomiu ,, Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych JANIA-BAND. Jako kompozytor i aranżer współpracuje z wieloma instytucjami kultury, zespołami, orkiestrami, chórami a także wieloma artystami zarówno wokalistami, instrumentalistami jak i dyrygentami. Ma na koncie kilkanaście pozycji płytowych. OD 2015 roku jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „ REGINAE SILESIAE GLORIA”, który odbywa się w Piekarskiej Bazylice. W 2016 roku rozpoczął pracę w charakterze wykładowcy akademickiego na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Prowadzi wykłady z zakresu harmonii klasycznej , jazzowej oraz instrumentacji na orkiestrę dętą zarówno na wydziale instrumentalnym jak i wydziale Jazzu.

 

MACIEJ BANACHOWSKI

Maciej Banachowski to pochodzący ze Słupska dyrygent i aranżer . W roku 2015 ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Słupsku – w klasie gitary klasycznej. W tym samym roku podjął studia licencjackie w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie dyrygentury prof. Bohdana Jarmołowicza, które ukończył z oceną bardzo dobrą.

Od pięciu lat prowadzi młodzieżową orkiestrę „Słupska Sinfonietta”, której jest założycielem. Zespół realizuje zarówno programy rozrywkowe, jak i poważne. W jego wykonaniu można było usłyszeć między innymi balladę na flet i orkiestrę Carla Reinecke op.288 ( zinstrumentowaną przez Macieja Banachowskiego), Bolero Mauricea Revela, V symfonię c-moll Ludviga van Beethovena, VIII symfonię h-moll Franza Schuberta, a także utwory Karola Szymanowskiego, Wojciecha Kilara i Stanisława Moniuszki. Atrakcyjność programów i wysoki poziom wykonań sprawiają, że koncerty Słupskiej Sinfonietty cieszą się bardzo dużą popularnością. Orkiestra występuje również ze znanymi solistami – m.in. z uznanym pianistą – Hubertem Salwarowskim.

Maciej Banachowski współpracuje również – jako dyrygent – z Polską Filharmonią „Sinfonia Baltica” im. Wojciecha Kilara w Słupsku oraz z innymi filharmoniami na terenie całego kraju. Ponadto, jako aranżer, podejmował współpracę z wieloma instytucjami na terenie Polski (między innymi Filharmonią Pomorską, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Bałtycką, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica oraz Operą Nova.

W r. 2018 otrzymał Pomorską Nagrodę Artystyczną – najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Marszałka Województwa Pomorskiego – za wyjątkowo twórczy rok: poprowadzenie 10 koncertów symfonicznych młodzieżowej orkiestry Słupska Sinfonietta, napisanie ponad 100 aranżacji oraz dokonanie instrumentacji 15 pieśni Mieczysława Karłowicza na orkiestrę symfoniczną i mezzosopran.

W roku 2019 otrzymał również Nagrodę Prezydenta Miasta Słupska I stopnia ,,za nieustającą pasję do muzyki, za konsekwencję w animowaniu sceny muzycznej, a także za zaangażowanie w prowadzenie Słupskiej Sinfonietty i kreowanie wydarzeń artystycznych na najwyższym poziomie”.

Dyplom magisterski, który odbył się z orkiestrą słupskich filharmoników, zdał na ocenę celującą dyrygując między innymi zinstrumentowanymi przez siebie pieśniami Mieczysława Karłowicza. W roku 2021 został stypendystą Marszałka województwa Pomorskiego w dziedzinie kultury.

Patroni medialni :