Miłość jak z nut

Podczas koncertu prowadzonego pod batutą Justyny Maj, będzie można posłuchać m.in. „Hello” Lionela Richie, „When I fall in love” Nat King Cole, „Imagine” Johna Lennona czy „The power of love” Jennifer Rush. Wspólnie z orkiestrą światowe hity zaśpiewa w galerii Magdalena Meisel, piosenkarka znana m.in. z programów „The Voice of Poland” i „Bitwa na głosy”, a na co dzień skrzypaczka w Filharmonii Częstochowskiej…..

DZIENNIK ZACHODNI

Lubliniec świętował 100-lecie odzyskania niepodległości. Przemaszerowały wojska Piłsudskiego, patriotycznie zagrała orkiestra…….

Co się u mnie wydarzyło

Wybrana lista moich ostatnich koncertów wraz z informacjami prasowymi

sty
5
pt.
2 PLUS 1 SYMFONICZNIE – KONCERT KARNAWAŁOWY – SŁUPSK @ ul. Jana Pawła II 3
sty 5@19:00 – 21:00

 

2 plus 1 Symfonicznie

Koncert Karnawałowy – Koncert Klasyczny

Zapraszamy na pierwszy koncert karnawałowy „2 plus 1 Symfonicznie” już 5 stycznia 2024 r. o godz. 19:00, podczas którego usłyszymy znane i lubiane przeboje zespołu 2 plus 1, m.in. „Chodż, pomaluj mój świat”, „Iść w stronę słońca” czy „Winda do nieba”. Orkiestrę Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara poprowadzi Maciej Banachowski – dyrygent wywodzący się ze słupskiego środowiska artystycznego, założyciel Słupskiej Sinfonietty, zaś lokalnym artystom towarzyszyć będą soliści: Magdalena Meisel (śpiew) i Klaudiusz Jania (fortepian).

Wystąpią:

Magdalena Meisel – śpiew

Klaudiusz Jania – fortepian

Maciej Banachowski – dyrygent

Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

 

MAGDALENA MEISEL 

Wokalistka jest finalistką kilku popularnych programów telewizyjnych m.in. „Bitwa na głosy” w zwycięskiej drużynie Piotra Kupichy ‘FEEL’, 3 edycji programu „The Voice of Poland” – finałowa czwórka w grupie Marka Piekarczyka. W 2021r. wygrała program „Szansa na sukces” z piosenkami zespołu 2 plus 1 i tym samym wystąpiła w koncercie
finałowym programu. W maju 2022 r. jako wokalistka bluesowego zespołu OLD BREAKOUT, z którym koncertowała w formule: Tribute to Nalepa & Kubasińska.Artystka stale prowadzi działalność koncertową jako solistka, biorąc udział w różnych projektach muzycznych. Na co dzień jest muzykiem orkiestrowym, skrzypaczką w Filharmonii Częstochowskiej oraz pedagogiem PSM I i II st im. M. Karłowicza w Katowicach. Magdalena Meisel obdarzona jest mocnym głosem, której brawurowe wykonania wywołują najwyższe emocje i uznanie Publiczności.

 

KLAUDIUSZ JANIA

Urodził się 20 maja 1984 roku w Bytomiu. Ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im Fryderyka Chopina w Bytomiu w klasie trąbki, i fortepianu. Jest także absolwentem klasy Kompozycji i Aranżacji w Instytucie Jazzu Katowickiej Akademii Muzycznej im Karola Szymanowskiego, gdzie wyspecjalizował się także w grze na organach. W styczniu 2020 roku obronił pracę doktorską uzyskując tym samym tytuł doktora sztuki w specjalności : kompozycja i teoria muzyki. Jako muzyk stara się działać na wielu polach muzyki zarówno klasycznej jak i rozrywkowej. Jest głównym organistą Bazyliki NMP w Piekarach Śląskich. Osobiście jest szefem i lideruję takim zespołom jak: Śląski Oktet Blaszany, Orkiestra Kameralna, Big Band MDK nr 1 w Bytomiu ,, Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych JANIA-BAND. Jako kompozytor i aranżer współpracuje z wieloma instytucjami kultury, zespołami, orkiestrami, chórami a także wieloma artystami zarówno wokalistami, instrumentalistami jak i dyrygentami. Ma na koncie kilkanaście pozycji płytowych. OD 2015 roku jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „ REGINAE SILESIAE GLORIA”, który odbywa się w Piekarskiej Bazylice. W 2016 roku rozpoczął pracę w charakterze wykładowcy akademickiego na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Prowadzi wykłady z zakresu harmonii klasycznej , jazzowej oraz instrumentacji na orkiestrę dętą zarówno na wydziale instrumentalnym jak i wydziale Jazzu.

 

MACIEJ BANACHOWSKI

Maciej Banachowski to pochodzący ze Słupska dyrygent i aranżer . W roku 2015 ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Słupsku – w klasie gitary klasycznej. W tym samym roku podjął studia licencjackie w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie dyrygentury prof. Bohdana Jarmołowicza, które ukończył z oceną bardzo dobrą.

Od pięciu lat prowadzi młodzieżową orkiestrę „Słupska Sinfonietta”, której jest założycielem. Zespół realizuje zarówno programy rozrywkowe, jak i poważne. W jego wykonaniu można było usłyszeć między innymi balladę na flet i orkiestrę Carla Reinecke op.288 ( zinstrumentowaną przez Macieja Banachowskiego), Bolero Mauricea Revela, V symfonię c-moll Ludviga van Beethovena, VIII symfonię h-moll Franza Schuberta, a także utwory Karola Szymanowskiego, Wojciecha Kilara i Stanisława Moniuszki. Atrakcyjność programów i wysoki poziom wykonań sprawiają, że koncerty Słupskiej Sinfonietty cieszą się bardzo dużą popularnością. Orkiestra występuje również ze znanymi solistami – m.in. z uznanym pianistą – Hubertem Salwarowskim.

Maciej Banachowski współpracuje również – jako dyrygent – z Polską Filharmonią „Sinfonia Baltica” im. Wojciecha Kilara w Słupsku oraz z innymi filharmoniami na terenie całego kraju. Ponadto, jako aranżer, podejmował współpracę z wieloma instytucjami na terenie Polski (między innymi Filharmonią Pomorską, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Bałtycką, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica oraz Operą Nova.

W r. 2018 otrzymał Pomorską Nagrodę Artystyczną – najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Marszałka Województwa Pomorskiego – za wyjątkowo twórczy rok: poprowadzenie 10 koncertów symfonicznych młodzieżowej orkiestry Słupska Sinfonietta, napisanie ponad 100 aranżacji oraz dokonanie instrumentacji 15 pieśni Mieczysława Karłowicza na orkiestrę symfoniczną i mezzosopran.

W roku 2019 otrzymał również Nagrodę Prezydenta Miasta Słupska I stopnia ,,za nieustającą pasję do muzyki, za konsekwencję w animowaniu sceny muzycznej, a także za zaangażowanie w prowadzenie Słupskiej Sinfonietty i kreowanie wydarzeń artystycznych na najwyższym poziomie”.

Dyplom magisterski, który odbył się z orkiestrą słupskich filharmoników, zdał na ocenę celującą dyrygując między innymi zinstrumentowanymi przez siebie pieśniami Mieczysława Karłowicza. W roku 2021 został stypendystą Marszałka województwa Pomorskiego w dziedzinie kultury.

Patroni medialni :

sty
13
sob.
MILIAN ORKIESTRA – koncert jubileuszowy @ Plac Sejmu Śląskiego 2
sty 13@18:00 – 20:00

MILIAN ORKIESTRA – koncert jubileuszowy

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór muzyczny, który jednocześnie będzie hołdem dla niezapomnianego twórcy, Jerzego Miliana – geniusza wibrafonu, jazzowego wirtuoza i założyciela Orkiestry Miliana. Twórcy, którego aranżacje kształtowały polską scenę muzyczną na przestrzeni lat.

Kiedy: 13 stycznia 2024, godz. 18.00
Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa
Bilety: 100 zł (20% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca) dostępne wkrótce na miasto-ogrodow.interticket.pl i kupbilecik.pl

Pod dyrekcją znakomitego pianisty, pedagoga i wykładowcy Akademii Muzycznej w Katowicach, profesora Andrzeja Zubka, Orkiestra Miliana zaprezentuje swój dorobek w nowych aranżacjach.
Od swingu po soul, jazz-rocka i bluesa, zespół zabierze nas w podróż przez różnorodne gatunki muzyczne, odkrywając to, co najlepsze z własnego repertuaru.

Dołączcie do naszego muzycznego świętowania; wraz z Orkiestrą Miliana przeniesiemy się w świat dźwięków, które są zarówno dziedzictwem przeszłości, jak i obietnicą nowych, fascynujących doświadczeń.

Wystąpi Milian Orkiestra pod dyrekcją prof. Andrzeja Zubka w składzie:

Soliści:

Mili Morena [Kuba], Danuta Morel, Magdalena Meisel, Ewa Uryga, Henryk Piegsa, Krzysztof Kiliański – wokale

Bernard Maseli – wibrafon

Skład osobowy orkiestry:

Marian Koziak, Michał Kozioł – saksofony altowe
Paweł Przybyła, Robert Czmok – saksofony tenorowe
Zbigniew Zientek – saksofon barytonowy
Wojtek Wyszyński, Marcin Zdenka, Bartek Jałowiecki, Tobiasz Bała – trąbki
Konstanty Janiak, Szymon Piątek, Patryk Broda – puzony
Romuald Gizdoń – fortepian
Adam Banach – gitara akustyczna
Ryszard Machel – gitara basowa
Henryk Stanoszek – perkusja

Prowadzenie koncertu:

Magdalena Mleczko
Klaudia Blachacz

Przygotowanie organizacyjne i artystyczne koncertu:

Renata Rak
Kazimierz Wnęczak

Współorganizator:

Stowarzyszenie MILIAN ORKIESTRA

Patronat medialny:

TVP3 Katowice

katowice miastoogrodow orkiestra muzyka live kultura jubileusz zapowiedz TVP3Katowice