Miłość jak z nut

Podczas koncertu prowadzonego pod batutą Justyny Maj, będzie można posłuchać m.in. „Hello” Lionela Richie, „When I fall in love” Nat King Cole, „Imagine” Johna Lennona czy „The power of love” Jennifer Rush. Wspólnie z orkiestrą światowe hity zaśpiewa w galerii Magdalena Meisel, piosenkarka znana m.in. z programów „The Voice of Poland” i „Bitwa na głosy”, a na co dzień skrzypaczka w Filharmonii Częstochowskiej…..

DZIENNIK ZACHODNI

Lubliniec świętował 100-lecie odzyskania niepodległości. Przemaszerowały wojska Piłsudskiego, patriotycznie zagrała orkiestra…….

Co się u mnie wydarzyło

Wybrana lista moich ostatnich koncertów wraz z informacjami prasowymi

mar
8
pt.
TYSIĄC RAZY KOCHAM / Kubasińska symfonicznie @ Wilsona 16
mar 8@19:00 – 20:30

08.03.2024 – sala koncertowa

Doors open: 19:00

TYSIĄC RAZY KOCHAM / Kubasińska symfonicznie

 

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej

Magdalena Meisel – wokal

Klaudiusz Jania – fortepian, aranżacje

Adam Klocek – dyrygent

 

MIRA KUBASIŃSKA

wokalistka rockowo-bluesowa znana przede wszystkim jako solistka zespołów Blackout i Breakout. Jej charakterystyczny głos w połączeniu z energetyczną muzyką sprawił, że stała się ikoną polskiego rocka i bluesa lat 70. Niezapomniane przeboje, pełne pasji, energii i emocji GDYBYŚ KOCHAŁ HEJ, NA DRUGIM BRZEGU TĘCZY, POSZŁA BYM ZA TOBĄ usłyszymy w symfonicznych aranżacjach, które na nowo odkrywają piękno i uniwersalność piosenek.

Koncert TYSIĄC RAZY KOCHAM pozwoli poczuć muzyczny klimat tworzącego się w latach 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku polskiego bluesa i rocka. Aranżacje Klaudiusza Jani nadają piosenkom Miry Kubasińskiej nowy wymiar i głębię, a połączenie charyzmatycznego głosu Magdaleny Meisel i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka dają niezwykle emocjonalne i muzycznie bogate interpretacje.

𝑾𝒊𝒆𝒄𝒛𝒐́𝒓 𝒕𝒆𝒏 𝒃𝒆̨𝒅𝒛𝒊𝒆 𝒑𝒆ł𝒏𝒚𝒎 𝒆𝒎𝒐𝒄𝒋𝒊 𝒉𝒐ł𝒅𝒆𝒎 𝒐𝒅𝒅𝒂𝒏𝒚𝒎 𝒘𝒊𝒆𝒍𝒌𝒊𝒆𝒋 𝑨𝒓𝒕𝒚𝒔𝒕𝒄𝒆, 𝒘𝒔𝒑𝒐𝒎𝒏𝒊𝒆𝒏𝒊𝒆𝒎 𝒋𝒆𝒋 𝒑𝒐𝒔𝒕𝒂𝒄𝒊 𝒊 𝒏𝒊𝒆𝒛𝒘𝒚𝒌ł𝒆𝒈𝒐 𝒓𝒆𝒑𝒆𝒓𝒕𝒖𝒂𝒓𝒖

MAGDALENA MEISEL

absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Wokalistka jest finalistką kilku popularnych programów telewizyjnych m.in. „Bitwa na głosy” w zwycięskiej drużynie Piotra Kupichy oraz 3 edycji programu „The Voice of Poland” – finałowa czwórka w grupie Marka Piekarczyka. W 2021r. wygrała program „Szansa na sukces” z piosenkami zespołu 2 plus 1 i tym samym wystąpiła w koncercie finałowym programu.

W 2022 r. była w składzie bluesowego zespołu OLD BREAKOUT obok Tadeusza Trzcińskiego i Bogusława Macieja Kubickiego, z którym koncertowała w formule: Tribute to Nalepa & Kubasińska.

Artystka stale prowadzi działalność koncertową jako solistka, biorąc udział w różnych projektach muzycznych. Na co dzień jest muzykiem orkiestrowym, skrzypaczką w Filharmonii Częstochowskiej oraz pedagogiem PSM I i II st im. M. Karłowicza w Katowicach. Magdalena Meisel obdarzona jest mocnym głosem, której brawurowe wykonania wywołują najwyższe emocje i uznanie Publiczności

KLAUDIUSZ JANIA

Ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. F. Chopina w Bytomiu w klasie trąbki i fortepianu. Jest także absolwentem klasy Kompozycji i Aranżacji w Instytucie Jazzu Katowickiej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego, gdzie wyspecjalizował się także w grze na organach. W styczniu 2020 roku obronił pracę doktorską uzyskując tym samym tytuł doktora sztuki w specjalności : kompozycja i teoria muzyki. Jako muzyk stara się działać na wielu polach muzyki zarówno klasycznej jak i rozrywkowej. Jest głównym organistą Bazyliki NMP w Piekarach Śląskich. Osobiście jest szefem i lideruje takim zespołom jak: Śląski Oktet Blaszany, Orkiestra Kameralna, Big Band MDK nr 1 w Bytomiu, ,, Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych JANIA-BAND. Jako kompozytor i aranżer współpracuje z wieloma instytucjami kultury, zespołami, orkiestrami, chórami, a także wieloma artystami zarówno wokalistami, instrumentalistami jak i dyrygentami. Ma na koncie kilkanaście pozycji płytowych. OD 2015 roku jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „REGINAE SILESIAE GLORIA”, który odbywa się w Piekarskiej Bazylice. W 2016 roku rozpoczął pracę w charakterze wykładowcy akademickiego na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Prowadzi wykłady z zakresu harmonii klasycznej , jazzowej oraz instrumentacji na orkiestrę dętą zarówno na wydziale instrumentalnym jak i wydziale Jazzu

 

 

 

Patronat medialny :

TVP Kultura
TVP 3 Katowice
Dziennik Zachodni i Nasze Miasto
Gazeta Wyborcza
www.Czest.Info
Strefa Music Art.
TV Orion
Radio FIAT
CZESTOCHOWSKIE24.PL
Radio Jura 93,8 FM
Życie Częstochowy i powiatu
Gazeta Częstochowska
GazetaRegionalna.com
Kulturalnipl

Wsparcia Medialnego udzieliło :

Polskie Radio Katowice

PIĘKNIE DZIĘKUJEMY !

#kubasinskasymfonicznie #filharmonia #muzyka #koncert #liveconcert #music #polishmusic #culture #concert #vocalists #orchestra #philharmonic #koncertyklasyczne #czestochowa #TVPKultura #tvp3Katowice

#ThankYou #tysiacrazykocham #symfonicznie

mar
23
sob.
koncert symfoniczny w hali widowiskowo-sportowej w Polanowie @ Hala widowiskowo-sportowa w Polanowie
mar 23@17:00 – 18:30

koncert symfoniczny w hali widowiskowo-sportowej w Polanowie

piosenki zespołu „2+1”

23 marca 2023 r. (sobota), godz. 17:00

wstęp wolny 🙂

wykonawcy:

Krzysztof Jakub Kozakiewicz – dyrygent
Magdalena Meisel – śpiew
Klaudiusz Jania – fortepian, aranżacje
orkiestra Filharmonii Koszalińskiej

program:
piosenki zespołu „2+1”
„Chodź, pomaluj mój świat”, „Czerwone słoneczko”, „Windą do nieba”, „Wstawaj szkoda dnia”, „Hej, dogonię lato”, „Iść w stronę słońca”, „Requiem dla samej siebie”, „Wielki mały człowiek”, „Wrócimy tam któregoś ranka”, „Na luzie”, „Droga donikąd”, „Kołysanka matki”, „Romanse za grosz”, „Taksówka nr 5”, „Zielona droga”, „Gwiazdo dnia”, „Ballada łomżyńska”