KONCERT SYMFONICZNY 2 PLUS 1 SYMFONICZNIE – ZAMOŚĆ

Kiedy:
17 listopad 2023@19:00 – 20:30
2023-11-17T19:00:00+01:00
2023-11-17T20:30:00+01:00
Gdzie:
ul. Partyzantów 13
Zamojski Dom Kultury
Kontakt:
ORKIESTRA SYMFONICZNA im. Karola Namysłowskiego w Zamościu
84 638 48 33

 

KONCERT SYMFONICZNY 💖 2 PLUS 1 SYMFONICZNIE 💖

Zamojski Dom Kultury, ul. Partyzantów 13

17.11.2023 , g. 19:00

 

„Chodź, pomaluj mój świat”, „Iść w stronę słońca”, „Windą do nieba” to tylko ułamek repertuaru kultowej polskiej formacji 2 plus 1.

Ich nieśmiertelne hity odtwarzane w rozgłośniach radiowych, remiksowane i często wykonywane przez współczesnych artystów nie pozwalają o sobie zapomnieć. Tym razem będziemy mogli je podziwiać w zupełnie innej odsłonie, zaaranżowane na orkiestrę symfoniczną i fortepian przez pianistę Klaudiusza Janię zyskały głębię brzmienia oraz harmonii, co nadało nowego koloru tym niezapomnianym przebojom.

Magdalena Meisel – Wokalistka jest finalistką kilku popularnych programów telewizyjnych m.in. „Bitwa na głosy” w zwycięskiej drużynie Piotra Kupichy ‘FEEL’, 3 edycja programu „The Voice of Poland” – finałowa czwórka w grupie Marka Piekarczyka. W 2021r. wygrała program „Szansa na sukces” z piosenkami zespołu 2 plus 1 i tym samym wystąpiła w koncercie finałowym programu. W maju 2022 r. jako wokalistka bluesowego zespołu OLD BREAKOUT, z którym koncertowała w formule : Tribute to Nalepa & Kubasińska. Artystka stale prowadzi działalność koncertową jako solistka, biorąc udział w różnych projektach muzycznych. Na co dzień jest muzykiem orkiestrowym, skrzypaczką w Filharmonii Częstochowskiej oraz pedagogiem PSM I i II st im. M. Karłowicza w Katowicach. Magdalena Meisel obdarzona jest mocnym głosem, której brawurowe wykonania wywołują najwyższe emocje i uznanie Publiczności.

Klaudiusz Jania – urodził się 20 maja 1984 roku w Bytomiu. Ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im Fryderyka Chopina w Bytomiu w klasie trąbki, i fortepianu. Jest  także absolwentem klasy  Kompozycji i Aranżacji w Instytucie Jazzu Katowickiej Akademii Muzycznej im Karola Szymanowskiego, gdzie wyspecjalizował  się także w grze na organach. W styczniu 2020 roku obronił pracę doktorską uzyskując tym samym tytuł doktora sztuki w specjalności : kompozycja i teoria muzyki. Jako muzyk stara się działać na wielu polach muzyki zarówno klasycznej jak i rozrywkowej. Jest głównym organistą Bazyliki NMP w Piekarach Śląskich. Osobiście jest szefem i lideruję takim zespołom jak: Śląski Oktet Blaszany, Orkiestra Kameralna,  Big Band MDK nr 1 w Bytomiu ,, Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych JANIA-BAND. Jako kompozytor i aranżer współpracuje z wieloma instytucjami kultury, zespołami, orkiestrami, chórami a także wieloma artystami zarówno wokalistami, instrumentalistami jak i dyrygentami. Ma na koncie kilkanaście pozycji płytowych. OD 2015 roku jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „ REGINAE SILESIAE GLORIA”, który odbywa się w Piekarskiej Bazylice.  W 2016 roku   rozpoczął pracę w charakterze wykładowcy akademickiego na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Prowadzi wykłady z zakresu harmonii klasycznej , jazzowej oraz instrumentacji na orkiestrę dętą zarówno na wydziale instrumentalnym jak i wydziale Jazzu.

WYKONAWCY
Magdalena Meisel – wokal, prowadzenie
Klaudiusz Jania – pianista, aranżacje
Tadeusz Wicherek – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu

#2plus1 #2plus1symfonicznie #filharmonia #muzyka #koncert #liveconcert #music #polishmusic #culture #new2023 #concert #vocalists #orchestra #philharmonic #koncertyklasyczne #zapowiedz #tvpkultura #zamosc #namyslowiacy​