Koncert WIELCY NIEOBECNI

Kiedy:
24 kwiecień 2022@18:00 – 20:00
2022-04-24T18:00:00+02:00
2022-04-24T20:00:00+02:00
Gdzie:
Plac Karin Stanek 1
41 - 902 Bytom
Koszty:
30 zł
Kontakt:
BECEK BYTOMSKIE CENTRUM KULTURY
+48 32 389 31 09

Szanowni Państwo,
pracownicy Bytomskiego Centrum Kultury oraz wykonawcy koncertu „Wielcy Nieobecni” planowanego na 24 kwietnia 2022 łączą się w bólu z Rodzinami ofiar Górników, którzy zginęli w wypadku kopalni KWK “Pniówek”. „Wielcy Nieobecni” to wspomnienie wyjątkowych osobowości polskiej muzyki, których nie ma już wśród nas. Koncert zadedykujemy również pamięci Ofiar tragedii jaka wydarzyła się w ostatnich dniach na Śląsku. Koncert rozpoczniemy minutą ciszy, a także utworem „Pieśń do św. Barbary” w wykonaniu Orkiestry Dętej „Power of Winds”.

 

24 kwietnia 2022, godz.: 18:00

Koncertowa Orkiestra Dęta POWER OF WINDS nie boi się wyzwań. Przyznać trzeba, że wykonywanie utworów tak znaczących, polskich artystów dla niektórych bywa sporym wyzwaniem. Mowa o utworach znanych ikon polskiej piosenki, jak: Witold Paszt (Vox), Ryszard Riedel (Dżem), Krzysztof Krawczyk, Karin Stanek, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, Mirosław Breguła (Universe), Anna Jantar czy też Anna German. Większość z nas dobrze zna ich utwory, często nucąc i powtarzając słowa piosenek. Dobrze wiemy, że nie są to banalne teksty, ale takie które zostają w naszych głowach i sercach na stałe, a zawarte w nich treści stanowią dla wielu ważny zbiór życiowych sentencji.

WIELCY NIEOBECNI to koncert dedykowany publiczności, która lubi wracać do „tamtych lat”. W obecnych czasach stale pojawiają się nowi wykonawcy, którzy dzisiaj są, a jutro już ich mało kto pamięta. Nasi WIELCY to wspomnienie dobrych tekstów, świetnej muzyki, perfekcyjnych aranżów, a nade wszystko wyjątkowych osobowości.

Zapraszamy Państwa do świata wspomnień, w towarzystwie Mateusza Gancarczyka, który wokalnie wspierać będzie orkiestrę POWER OF WINDS. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat wielu festiwali i konkursów (np. Szansa na sukces) zmierzy się i to nie po raz pierwszy z tak zróżnicowanym materiałem muzycznym. Prezentowany tego wieczoru repertuar wspierać będzie również Magdalena Meisel, laureatka wielu muzycznych talent show, jak: Szansa na Sukces, X-Factor, Bitwa na głosy, czy Voice of Poland.

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert, w którym usłyszymy i wspólnie zaśpiewamy, takie utwory jak: Za Tobą pójdę jak na bal, Tyle słońca w całym mieście, Bądź moim natchnieniem, Rycz mała rycz, Tacy byliśmy jeszcze wczoraj, Autostop, Eurydyki, Wehikuł czasu oraz wiele innych, równie bardzo dobrze zapamiętanych.

Koncert WIELCY NIEOBECNI w wykonaniu Koncertowej Orkiestry Dętej POWER OF WINDS