„Wielcy nieobecni” – koncert

Kiedy:
22 kwiecień 2023@18:00 – 19:30
2023-04-22T18:00:00+02:00
2023-04-22T19:30:00+02:00
Gdzie:
Piotra Niedurnego 69
41-709 Ruda Śląska Śląskie
Polska
Kontakt:
Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty
+48 32 248 62 40

❤ WIELCY NIEOBECNI ❤ – KONCERT 🎶
22 kwietnia 2023 /sobota/ godz. 18.00
WIELCY NIEOBECNI
koncert
Wykonawcy:
Koncertowa Orkiestra Dęta POWER OF WINDS pod dyrekcją dr. Klaudiusza Jani
Magdalena Meisel – vocal (absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, laureatka telewizyjnych programów „Szansa na Sukces”, „X-Factor”, „Bitwa na głosy”, czy „Voice of Poland”)
Mateusz Gancarczyk – vocal (absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat wielu festiwali i konkursów, w tym programu „Szansa na sukces”).
Koncert „Wielcy Nieobecni” jest ważnym wydarzeniem kulturalnym i dedykowany jest publiczności, która lubi wracać do „tamtych lat”. Nasi Wielcy to wspomnienie dobrych tekstów, świetnej muzyki, perfekcyjnych aranżacji, a nade wszystko wyjątkowych osobowości. Zapraszamy Państwa do świata wspomnień w towarzystwie rewelacyjnej Koncertowej Orkiestry Dętej POWER OF WINDS pod dyrekcją Klaudiusza Jani oraz wokalistów, absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach – Magdaleny Meisel, laureatki wielu muzycznych talent show, jak: „Szansa na Sukces”, „Bitwa na głosy”, czy „Voice of Poland” oraz Mateusza Gancarczyka, laureata wielu festiwali i konkursów, w tym również programu „Szansa na sukces”.
W programie koncertu zabrzmią najbardziej znane i popularne utwory polskich wokalistów i zespołów, których utwory jeszcze kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu nie schodziły z czołówek list przebojów. Nie zabraknie przebojów ikon polskiej piosenki, jak: Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, Karin Stanek, Kora Jackowska, Anna German, Mirosław Breguła (Universe), Anna Jantar, Witold Paszt (Vox), Ryszard Riedel (Dżem), czy też Krzysztof Krawczyk.
W wiernych i energetycznych aranżacjach usłyszymy m.in. melodie: „Za Tobą pójdę jak na bal”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Bądź moim natchnieniem”, „Rycz mała rycz”, „Tacy byliśmy jeszcze wczoraj”, „Autostop”, „Eurydyki”, „Wehikuł czasu”.
– – – – – – –
Koncertowa Orkiestra Dęta „Power of Winds” – już z wieloma sukcesami
Koncertowa Orkiestra Dęta „Power of Winds” powstała z końcem 2016 roku w Bytomiu. Obecnie liczy ok. 30 członków, w skład których wchodzą uczniowie i absolwenci zarówno szkół muzycznych, Akademii Muzycznej oraz szkolnictwa w ruchu amatorskim. Połączenie tych sił pozwoliło w krótkim czasie osiągnąć wysoki poziom artystyczny. Pomimo krótkiej działalności orkiestra może pochwalić się wieloma sukcesami. Regularnie koncertuje dla sporej publiczności, także w dużych salach koncertowych. Dokonała nagrania ścieżki dźwiękowej oraz teledysku dla festiwalu TAURON NOWA MUZYKA.
Brała udział w nagraniu ścieżki dźwiękowej do Filmowej Encyklopedii Powstań Śląskich oraz w sesji nagraniowej dla Regionalnego Instytutu Kultur w Katowicach. W 2021 roku orkiestra występowała razem z orkiestrą Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Jaroslava Shemeta na koncercie upamiętniającym 100. rocznicę III Powstania Śląskiego wykonując „Tryptyk Powstańczy” Józefa Świdra skomponowany na solistów, chór orkiestrę symfoniczną i orkiestrę dętą.
W październiku 2021 roku orkiestra występowała pod batutą Krzesimira Dębskiego wykonując jego kompozycje. Założycielem oraz kapelmistrzem i dyrygentem jest dr Klaudiusz Jania, wykładowca na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest ponadto trębaczem, kompozytorem, aranżerem oraz pianistą. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach na kierunku Kompozycja i Aranżacja. Na swoim koncie posiada liczne nagrania oraz koncerty zarówno w kraju, jak i za granicą. Jako kompozytor i aranżer współpracuje z wieloma orkiestrami i chórami. Na swoim koncie posiada kilkanaście płyt, zarówno solowych jak i te, w których pełni rolę akompaniatora, aranżera czy kompozytora.
– – – – – –
Wsparcie medialne koncertu zapewniają
Dziennik Zachodni
oraz Ruda Śląska NaszeMiasto.pl
– – – – – – – – – – – – – –
BILETY w cenie: 50 i 40 zł
REZERWACJA BILETÓW tel.: 32 248 62 40 i/lub 512 024 062, e-mail: bilety@mckrudasl.pl
KUP BILET ON-LINE na: www.mckrudasl.pl
Zapraszamy!