Miłość jak z nut

Podczas koncertu prowadzonego pod batutą Justyny Maj, będzie można posłuchać m.in. „Hello” Lionela Richie, „When I fall in love” Nat King Cole, „Imagine” Johna Lennona czy „The power of love” Jennifer Rush. Wspólnie z orkiestrą światowe hity zaśpiewa w galerii Magdalena Meisel, piosenkarka znana m.in. z programów „The Voice of Poland” i „Bitwa na głosy”, a na co dzień skrzypaczka w Filharmonii Częstochowskiej…..

DZIENNIK ZACHODNI

Lubliniec świętował 100-lecie odzyskania niepodległości. Przemaszerowały wojska Piłsudskiego, patriotycznie zagrała orkiestra…….

Co się u mnie wydarzyło

Wybrana lista moich ostatnich koncertów wraz z informacjami prasowymi

lip
15
sob.
Barbórka w środku lata 2023 – Koncert – Orkiestra Power of Winds @ Rynek
lip 15@20:00 – 21:30

Barbórka w środku lata 2023 – Koncert – Orkiestra Power of Winds

Aby uczcić 239. rocznicę odkrycia złóż srebronośnych w szybie Rudolphine oraz przypomnieć dawne lipcowe Bergfesty czyli święta górnicze zapraszamy na kolejną Barbórkę w środku lata! Jak zwykle spotykamy się w Parku Kunszt, impreza trwać będzie jednak dwa dni na Rynku 15 i 16 lipca. Czekają na Was koncerty, jarmark rękodzieła, warsztaty i …lekcje tańca.

lip
30
niedz.
WIELCY NIEOBECNI koncert z orkiestrą @ ul. 3 Maja 9B
lip 30@16:00 – 18:15

❤ WIELCY NIEOBECNI ❤ koncert z orkiestrą

Tegoroczne Żukowskie Lato Muzyczne zakończy się 30 lipca sentymentalnym koncertem, podczas którego zaprezentowane zostaną piosenki nieżyjących artystów sceny polskiej. Wystąpi orkiestra dęta “Power of Winds”, zaśpiewają Magdalena Meisel i Mateusz Gancarczyk

✨ GORĄCO ZAPRASZAM ✨
👉Rusza Żukowskie Lato Muzyczne. Sprawdź, jakie koncerty czekają! – expresskaszubski.pl
👉Żukowskie Lato Muzyczne – Szwajcaria Kaszubska – tu spełniają się marzenia!
👉Przed nami XIV Żukowskie Lato Muzyczne | Kartuzy.info
#muzyka #koncert #liveconcert #music #culture #new2023 #concert #vocalists #Radio #rudaslaska #orkiestra #zapowiedz #muzykapolska #polskapiosenka #kartuskipowiat #szwajcariakaszubska

wrz
8
pt.
ORATORIUM PSZOWSKIE @ UL. BOHATERÓW WESTERPLATTE 1
wrz 8@18:00 – 20:00
“Pszowskie sanktuarium obchodzi 300-lecie obecności obrazu Matki Bożej Uśmiechniętej w Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. XVIII-wieczny kościół z cudownym wizerunkiem Maryi oraz kalwaryjskie dróżki ze stacjami Drogi Krzyżowej to jedno z głównych górnośląskich miejsc pielgrzymkowych. Co roku sanktuarium odwiedzają tysiące pielgrzymów. We wrześniu 2023, odbędzie się trzydniowa kulminacja jubileuszowych obchodów. Jakie wiernych czekają uroczystości? ” cyt. DZ
ORATORIUM PSZOWSKIE
AUTORZY
tekst :
Jan Drechsler
muzyka :
Klaudiusz Jania
WYKONAWCY
AZM Politechniki Śląskiej
(przyg. Krystyna Krzyżanowska Łoboda)
chór Legato
(przyg. Anna Kotulska )
soliści :
Magdalena Meisel i Mateusz Gancarczyk,
Koncertowa Orkiestra Dęta POWER OF WINDS
dyrygent : Klaudiusz Jania
paź
22
niedz.
Koncert | Power of Winds | Wielcy Nieobecni @ Plac Jana Pawła II 2
paź 22@18:00 – 20:00

Koncert | Power of Winds | Wielcy Nieobecni

W niedzielę, 22 października Koncertowa Orkiestra Dęta POWER OF WINDS po raz pierwszy zagra w Radzionkowie koncert p.n. WIELCY NIEOBECNI

Koncert dedykowany publiczności, która lubi wracać do „tamtych lat”. Nasi WIELCY to wspomnienie dobrych tekstów, świetnej muzyki, perfekcyjnych aranżów, a nade wszystko wyjątkowych osobowości. Zapraszamy Państwa do świata wspomnień, w towarzystwie Magdalena Meisel oraz Mateusz Gancarczyk, z wykształcenia muzycy, laureaci wielu muzycznych talent show.

Power of Winds Koncertowa Orkiestra Dęta pod batutą Klaudiusza Jani nie boi się wyzwań. Przyznać trzeba, że wykonywanie utworów tak znaczących, polskich artystów dla niektórych bywa sporym wyzwaniem. Mowa o utworach znanych ikon polskiej piosenki, jak: Witold Paszt (Vox), Ryszard Riedel (Dżem), Krzysztof Krawczyk, Karin Stanek, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, Mirosław Breguła (Universe), Anna Jantar. Kora Jackowska czy też Anna German.

Serdecznie zapraszamy.

lis
10
pt.
KONCERT SYMFONICZNY 2 PLUS 1 SYMFONICZNIE – KIELCE @ ul. Żeromskiego 12
lis 10@19:00 – 21:00

 

KONCERT SYMFONICZNY 2 PLUS 1 SYMFONICZNIE (koncert specjalny)

10 listopada, piątek, g. 19:00, sala koncertowa

MAGDALENA MEISEL śpiew
KLAUDIUSZ JANIA fortepian, aranżacja
ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
KRZYSZTOF JAKUB KOZAKIEWICZ dyrygent

Piosenki zespołu 2 Plus 1 w aranżacji Klaudiusza Jani:
Janusz Kruk / Marek Dudkiewicz
Chodź, pomaluj mój świat
Droga donikąd
Jerzy Mart / Stanisław Werner i Mirosław Łebkowski
Czerwone słoneczko
Katarzyna Gertner / Ernest Bryll
Kołysanka matki
Zielona droga
Janusz Kruk / Wojciech Młynarski
Na luzie
Janusz Kruk / Marek Dudkiewicz
Wstawaj szkoda dnia
Czesław Niemen / Ernest Bryll
Ballada łomżyńska
Andrzej Korzyński / Marek Dudkiewicz
Gwiazda dnia
Janusz Kruk / Andrzej Mogielnicki
Taksówka nr 5
Iść w stronę słońca
Wielki mały człowiek
Janusz Kruk / Wojciech Szperl
Hej, dogonię lato

Piosenki zespołu 2 plus 1 to do dziś pamiętane i rozpoznawane przeboje. Kto z nas nie zna chociażby takich hitów, jak: “Chodź, pomaluj mój świat”, “Iść w stronę słońca” czy “Winda do nieba”.
Wspaniałe piosenki, dotrzymujące kroku zmieniającym się modom usłyszymy w wykonaniu Magdaleny Meisel, finalistki programu The Voice of Poland.
Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej poprowadzi Krzysztof Jakub Kozakiewicz, dyrygent-rezydent naszej Filharmonii w sezonie 2013/2014.

Magdalena Meisel
Wokalistka jest finalistką kilku popularnych programów telewizyjnych m.in. „Bitwa na głosy” w zwycięskiej drużynie Piotra Kupichy ‘FEEL’, 3 edycja programu „The Voice of Poland” – finałowa czwórka w grupie Marka Piekarczyka.
W 2021 r. wygrała program „Szansa na sukces” z piosenkami zespołu 2 plus 1 i tym samym wystąpiła w koncercie finałowym programu. W maju 2022 r. jako wokalistka bluesowego zespołu OLD BREAKOUT, z którym koncertowała w formule: Tribute to Nalepa & Kubasińska.
Artystka stale prowadzi działalność koncertową jako solistka, biorąc udział w różnych projektach muzycznych.
Na co dzień jest muzykiem orkiestrowym, skrzypaczką w Filharmonii Częstochowskiej oraz pedagogiem PSM I i II st im. M. Karłowicza w Katowicach. Magdalena Meisel obdarzona jest mocnym głosem, której brawurowe wykonania wywołują najwyższe emocje i uznanie publiczności.

Klaudiusz Jania
Urodził się 20 maja 1984 roku w Bytomiu. Ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu w klasie trąbki i fortepianu. Jest także absolwentem klasy Kompozycji i Aranżacji w Instytucie Jazzu Katowickiej Akademii Muzycznej im Karola Szymanowskiego, gdzie wyspecjalizował się także w grze na organach. W styczniu 2020 roku obronił pracę doktorską uzyskując tym samym tytuł doktora sztuki w specjalności: kompozycja i teoria muzyki. Jako muzyk stara się działać na wielu polach muzyki zarówno klasycznej jak i rozrywkowej. Jest głównym organistą Bazyliki NMP w Piekarach Śląskich. Osobiście jest szefem i lideruję takim zespołom jak: Śląski Oktet Blaszany, Orkiestra Kameralna, Big Band MDK nr 1 w Bytomiu “Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych JANIA-BAND”. Jako kompozytor i aranżer współpracuje z wieloma instytucjami kultury, zespołami, orkiestrami, chórami a także wieloma artystami zarówno wokalistami, instrumentalistami jak i dyrygentami. Ma na koncie kilkanaście pozycji płytowych. OD 2015 roku jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „REGINAE SILESIAE GLORIA”, który odbywa się w Piekarskiej Bazylice. W 2016 roku rozpoczął pracę w charakterze wykładowcy akademickiego na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Prowadzi wykłady z zakresu harmonii klasycznej, jazzowej oraz instrumentacji na orkiestrę dętą zarówno na wydziale instrumentalnym jak i wydziale Jazzu.

Krzysztof Jakub Kozakiewicz
Dyrygent, ukończył z wyróżnieniem dyrygenturę symfoniczno-operową w klasie profesora Marka Pijarowskiego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W czerwcu 2012 roku poprowadził Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Narodowej w ramach swojego koncertu dyplomowego. W 2006 roku wziął udział w Międzynarodowym Kursie Muzycznym w Szczecinie prowadzonym przez Jana Miłosza Zarzyckiego. Był najmłodszym uczestnikiem V Międzynarodowego Przeglądu Młodych Dyrygentów im. W. Lutosławskiego w Białymstoku (2011). Jako dyrygent zadebiutował w wieku 17 lat na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej, prowadząc wykonanie nagrodzonego na VIII Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim „Uczniowskie Forum Muzyczne” utworu, dyrygując założoną przez siebie młodzieżową orkiestrą „Ad hoc”. Był również jednym z dyrygentów orkiestry szkolnej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K.Szymanowskiego w Warszawie. W 2013 r. Asystował przy produkcji “Napoju miłosnego” G. Donizettiego współtworzonego przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina i Warszawską Operę Kameralną. W grudniu 2013 r. brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez maestro Gabriela Chmurę. W sezonie 2013/14 artysta odbył rezydencję w Filharmonii Świętokrzyskiej im. O. Kolberga w Kielcach w ramach zainicjowanego przez Instytut Muzyki i Tańca programu „Dyrygent – rezydent”.
Współpracował z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej, łomżyńską Filharmonią Kameralną, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Szczecińską, Filharmonią Koszalińską, Polską Filharmonią Bałtycką, Operą i Filharmonią Podlaską, Radomską Orkiestrą Kameralną, Sinfonią Varsovią oraz Polską Orkiestrą „Sinfonia Iuventus”. Koncertował z takimi artystami jak: Katarzyna Duda, Konstanty Andrzej Kulka, Tomasz Strahl, Paweł Gusnar, Łukasz Długosz i in. Od wielu lat prowadzi również działalność edukacyjną. Od stycznia 2016 roku do grudnia 2022 roku pełnił funkcję kierownika artystycznego i dyrygenta Suwalskiej Orkiestry Kameralnej

Patroni medialni :

#2plus1 #2plus1symfonicznie #filharmonia #muzyka #koncert #liveconcert #music #polishmusic #culture #new2023 #concert
#vocalists #orchestra #philharmonic #RadioKielce #kielce #zapowiedź #filharmoniakielce #koncertyklasyczne
#TVP3Kielce #TVPKultura #echodniaeu #kulturalnipl #strefamusicart #swietokrzyskie
lis
11
sob.
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI @ ul. Plebiscytowa 9
lis 11@17:00 – 18:00

Koncert patriotyczny w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej Lubliniec oraz zaproszonych solistów, sala widowiskowa MDK, wstęp wolny.

🎤 Magdalena Meisel – vocal
🎤 Mateusz Gancarczyk – vocal

#swietoniepodleglosci #muzyka #koncert #liveconcert #music #culture #polishmusic #concert #vocalists #Poland #Lubliniec #polskamuzyka #orkiestradęta #independencedaypoland #independenceday

lis
17
pt.
KONCERT SYMFONICZNY 2 PLUS 1 SYMFONICZNIE – ZAMOŚĆ @ ul. Partyzantów 13
lis 17@19:00 – 20:30

 

KONCERT SYMFONICZNY 💖 2 PLUS 1 SYMFONICZNIE 💖

Zamojski Dom Kultury, ul. Partyzantów 13

17.11.2023 , g. 19:00

 

„Chodź, pomaluj mój świat”, „Iść w stronę słońca”, „Windą do nieba” to tylko ułamek repertuaru kultowej polskiej formacji 2 plus 1.

Ich nieśmiertelne hity odtwarzane w rozgłośniach radiowych, remiksowane i często wykonywane przez współczesnych artystów nie pozwalają o sobie zapomnieć. Tym razem będziemy mogli je podziwiać w zupełnie innej odsłonie, zaaranżowane na orkiestrę symfoniczną i fortepian przez pianistę Klaudiusza Janię zyskały głębię brzmienia oraz harmonii, co nadało nowego koloru tym niezapomnianym przebojom.

Magdalena Meisel – Wokalistka jest finalistką kilku popularnych programów telewizyjnych m.in. „Bitwa na głosy” w zwycięskiej drużynie Piotra Kupichy ‘FEEL’, 3 edycja programu „The Voice of Poland” – finałowa czwórka w grupie Marka Piekarczyka. W 2021r. wygrała program „Szansa na sukces” z piosenkami zespołu 2 plus 1 i tym samym wystąpiła w koncercie finałowym programu. W maju 2022 r. jako wokalistka bluesowego zespołu OLD BREAKOUT, z którym koncertowała w formule : Tribute to Nalepa & Kubasińska. Artystka stale prowadzi działalność koncertową jako solistka, biorąc udział w różnych projektach muzycznych. Na co dzień jest muzykiem orkiestrowym, skrzypaczką w Filharmonii Częstochowskiej oraz pedagogiem PSM I i II st im. M. Karłowicza w Katowicach. Magdalena Meisel obdarzona jest mocnym głosem, której brawurowe wykonania wywołują najwyższe emocje i uznanie Publiczności.

Klaudiusz Jania – urodził się 20 maja 1984 roku w Bytomiu. Ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im Fryderyka Chopina w Bytomiu w klasie trąbki, i fortepianu. Jest  także absolwentem klasy  Kompozycji i Aranżacji w Instytucie Jazzu Katowickiej Akademii Muzycznej im Karola Szymanowskiego, gdzie wyspecjalizował  się także w grze na organach. W styczniu 2020 roku obronił pracę doktorską uzyskując tym samym tytuł doktora sztuki w specjalności : kompozycja i teoria muzyki. Jako muzyk stara się działać na wielu polach muzyki zarówno klasycznej jak i rozrywkowej. Jest głównym organistą Bazyliki NMP w Piekarach Śląskich. Osobiście jest szefem i lideruję takim zespołom jak: Śląski Oktet Blaszany, Orkiestra Kameralna,  Big Band MDK nr 1 w Bytomiu ,, Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych JANIA-BAND. Jako kompozytor i aranżer współpracuje z wieloma instytucjami kultury, zespołami, orkiestrami, chórami a także wieloma artystami zarówno wokalistami, instrumentalistami jak i dyrygentami. Ma na koncie kilkanaście pozycji płytowych. OD 2015 roku jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „ REGINAE SILESIAE GLORIA”, który odbywa się w Piekarskiej Bazylice.  W 2016 roku   rozpoczął pracę w charakterze wykładowcy akademickiego na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Prowadzi wykłady z zakresu harmonii klasycznej , jazzowej oraz instrumentacji na orkiestrę dętą zarówno na wydziale instrumentalnym jak i wydziale Jazzu.

WYKONAWCY
Magdalena Meisel – wokal, prowadzenie
Klaudiusz Jania – pianista, aranżacje
Tadeusz Wicherek – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu

#2plus1 #2plus1symfonicznie #filharmonia #muzyka #koncert #liveconcert #music #polishmusic #culture #new2023 #concert #vocalists #orchestra #philharmonic #koncertyklasyczne #zapowiedz #tvpkultura #zamosc #namyslowiacy​

sty
5
pt.
2 PLUS 1 SYMFONICZNIE – KONCERT KARNAWAŁOWY – SŁUPSK @ ul. Jana Pawła II 3
sty 5@19:00 – 21:00

 

2 plus 1 Symfonicznie

Koncert Karnawałowy – Koncert Klasyczny

Zapraszamy na pierwszy koncert karnawałowy „2 plus 1 Symfonicznie” już 5 stycznia 2024 r. o godz. 19:00, podczas którego usłyszymy znane i lubiane przeboje zespołu 2 plus 1, m.in. „Chodż, pomaluj mój świat”, „Iść w stronę słońca” czy „Winda do nieba”. Orkiestrę Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara poprowadzi Maciej Banachowski – dyrygent wywodzący się ze słupskiego środowiska artystycznego, założyciel Słupskiej Sinfonietty, zaś lokalnym artystom towarzyszyć będą soliści: Magdalena Meisel (śpiew) i Klaudiusz Jania (fortepian).

Wystąpią:

Magdalena Meisel – śpiew

Klaudiusz Jania – fortepian

Maciej Banachowski – dyrygent

Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

 

MAGDALENA MEISEL 

Wokalistka jest finalistką kilku popularnych programów telewizyjnych m.in. „Bitwa na głosy” w zwycięskiej drużynie Piotra Kupichy ‘FEEL’, 3 edycji programu „The Voice of Poland” – finałowa czwórka w grupie Marka Piekarczyka. W 2021r. wygrała program „Szansa na sukces” z piosenkami zespołu 2 plus 1 i tym samym wystąpiła w koncercie
finałowym programu. W maju 2022 r. jako wokalistka bluesowego zespołu OLD BREAKOUT, z którym koncertowała w formule: Tribute to Nalepa & Kubasińska.Artystka stale prowadzi działalność koncertową jako solistka, biorąc udział w różnych projektach muzycznych. Na co dzień jest muzykiem orkiestrowym, skrzypaczką w Filharmonii Częstochowskiej oraz pedagogiem PSM I i II st im. M. Karłowicza w Katowicach. Magdalena Meisel obdarzona jest mocnym głosem, której brawurowe wykonania wywołują najwyższe emocje i uznanie Publiczności.

 

KLAUDIUSZ JANIA

Urodził się 20 maja 1984 roku w Bytomiu. Ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im Fryderyka Chopina w Bytomiu w klasie trąbki, i fortepianu. Jest także absolwentem klasy Kompozycji i Aranżacji w Instytucie Jazzu Katowickiej Akademii Muzycznej im Karola Szymanowskiego, gdzie wyspecjalizował się także w grze na organach. W styczniu 2020 roku obronił pracę doktorską uzyskując tym samym tytuł doktora sztuki w specjalności : kompozycja i teoria muzyki. Jako muzyk stara się działać na wielu polach muzyki zarówno klasycznej jak i rozrywkowej. Jest głównym organistą Bazyliki NMP w Piekarach Śląskich. Osobiście jest szefem i lideruję takim zespołom jak: Śląski Oktet Blaszany, Orkiestra Kameralna, Big Band MDK nr 1 w Bytomiu ,, Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych JANIA-BAND. Jako kompozytor i aranżer współpracuje z wieloma instytucjami kultury, zespołami, orkiestrami, chórami a także wieloma artystami zarówno wokalistami, instrumentalistami jak i dyrygentami. Ma na koncie kilkanaście pozycji płytowych. OD 2015 roku jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „ REGINAE SILESIAE GLORIA”, który odbywa się w Piekarskiej Bazylice. W 2016 roku rozpoczął pracę w charakterze wykładowcy akademickiego na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Prowadzi wykłady z zakresu harmonii klasycznej , jazzowej oraz instrumentacji na orkiestrę dętą zarówno na wydziale instrumentalnym jak i wydziale Jazzu.

 

MACIEJ BANACHOWSKI

Maciej Banachowski to pochodzący ze Słupska dyrygent i aranżer . W roku 2015 ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Słupsku – w klasie gitary klasycznej. W tym samym roku podjął studia licencjackie w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie dyrygentury prof. Bohdana Jarmołowicza, które ukończył z oceną bardzo dobrą.

Od pięciu lat prowadzi młodzieżową orkiestrę „Słupska Sinfonietta”, której jest założycielem. Zespół realizuje zarówno programy rozrywkowe, jak i poważne. W jego wykonaniu można było usłyszeć między innymi balladę na flet i orkiestrę Carla Reinecke op.288 ( zinstrumentowaną przez Macieja Banachowskiego), Bolero Mauricea Revela, V symfonię c-moll Ludviga van Beethovena, VIII symfonię h-moll Franza Schuberta, a także utwory Karola Szymanowskiego, Wojciecha Kilara i Stanisława Moniuszki. Atrakcyjność programów i wysoki poziom wykonań sprawiają, że koncerty Słupskiej Sinfonietty cieszą się bardzo dużą popularnością. Orkiestra występuje również ze znanymi solistami – m.in. z uznanym pianistą – Hubertem Salwarowskim.

Maciej Banachowski współpracuje również – jako dyrygent – z Polską Filharmonią „Sinfonia Baltica” im. Wojciecha Kilara w Słupsku oraz z innymi filharmoniami na terenie całego kraju. Ponadto, jako aranżer, podejmował współpracę z wieloma instytucjami na terenie Polski (między innymi Filharmonią Pomorską, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Bałtycką, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica oraz Operą Nova.

W r. 2018 otrzymał Pomorską Nagrodę Artystyczną – najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Marszałka Województwa Pomorskiego – za wyjątkowo twórczy rok: poprowadzenie 10 koncertów symfonicznych młodzieżowej orkiestry Słupska Sinfonietta, napisanie ponad 100 aranżacji oraz dokonanie instrumentacji 15 pieśni Mieczysława Karłowicza na orkiestrę symfoniczną i mezzosopran.

W roku 2019 otrzymał również Nagrodę Prezydenta Miasta Słupska I stopnia ,,za nieustającą pasję do muzyki, za konsekwencję w animowaniu sceny muzycznej, a także za zaangażowanie w prowadzenie Słupskiej Sinfonietty i kreowanie wydarzeń artystycznych na najwyższym poziomie”.

Dyplom magisterski, który odbył się z orkiestrą słupskich filharmoników, zdał na ocenę celującą dyrygując między innymi zinstrumentowanymi przez siebie pieśniami Mieczysława Karłowicza. W roku 2021 został stypendystą Marszałka województwa Pomorskiego w dziedzinie kultury.

Patroni medialni :

sty
13
sob.
MILIAN ORKIESTRA – koncert jubileuszowy @ Plac Sejmu Śląskiego 2
sty 13@18:00 – 20:00

MILIAN ORKIESTRA – koncert jubileuszowy

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór muzyczny, który jednocześnie będzie hołdem dla niezapomnianego twórcy, Jerzego Miliana – geniusza wibrafonu, jazzowego wirtuoza i założyciela Orkiestry Miliana. Twórcy, którego aranżacje kształtowały polską scenę muzyczną na przestrzeni lat.

Kiedy: 13 stycznia 2024, godz. 18.00
Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa
Bilety: 100 zł (20% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca) dostępne wkrótce na miasto-ogrodow.interticket.pl i kupbilecik.pl

Pod dyrekcją znakomitego pianisty, pedagoga i wykładowcy Akademii Muzycznej w Katowicach, profesora Andrzeja Zubka, Orkiestra Miliana zaprezentuje swój dorobek w nowych aranżacjach.
Od swingu po soul, jazz-rocka i bluesa, zespół zabierze nas w podróż przez różnorodne gatunki muzyczne, odkrywając to, co najlepsze z własnego repertuaru.

Dołączcie do naszego muzycznego świętowania; wraz z Orkiestrą Miliana przeniesiemy się w świat dźwięków, które są zarówno dziedzictwem przeszłości, jak i obietnicą nowych, fascynujących doświadczeń.

Wystąpi Milian Orkiestra pod dyrekcją prof. Andrzeja Zubka w składzie:

Soliści:

Mili Morena [Kuba], Danuta Morel, Magdalena Meisel, Ewa Uryga, Henryk Piegsa, Krzysztof Kiliański – wokale

Bernard Maseli – wibrafon

Skład osobowy orkiestry:

Marian Koziak, Michał Kozioł – saksofony altowe
Paweł Przybyła, Robert Czmok – saksofony tenorowe
Zbigniew Zientek – saksofon barytonowy
Wojtek Wyszyński, Marcin Zdenka, Bartek Jałowiecki, Tobiasz Bała – trąbki
Konstanty Janiak, Szymon Piątek, Patryk Broda – puzony
Romuald Gizdoń – fortepian
Adam Banach – gitara akustyczna
Ryszard Machel – gitara basowa
Henryk Stanoszek – perkusja

Prowadzenie koncertu:

Magdalena Mleczko
Klaudia Blachacz

Przygotowanie organizacyjne i artystyczne koncertu:

Renata Rak
Kazimierz Wnęczak

Współorganizator:

Stowarzyszenie MILIAN ORKIESTRA

Patronat medialny:

TVP3 Katowice

katowice miastoogrodow orkiestra muzyka live kultura jubileusz zapowiedz TVP3Katowice

sty
15
pon.
SPOTKANIE NOWOROCZNE Z PREZYDENTEM MIASTA @ Wilsona 16
sty 15@18:00 – 20:00

 

Spotkanie Noworoczne z Prezydentem Miasta

organizator: UM Częstochowy