Miłość jak z nut

Podczas koncertu prowadzonego pod batutą Justyny Maj, będzie można posłuchać m.in. „Hello” Lionela Richie, „When I fall in love” Nat King Cole, „Imagine” Johna Lennona czy „The power of love” Jennifer Rush. Wspólnie z orkiestrą światowe hity zaśpiewa w galerii Magdalena Meisel, piosenkarka znana m.in. z programów „The Voice of Poland” i „Bitwa na głosy”, a na co dzień skrzypaczka w Filharmonii Częstochowskiej…..

DZIENNIK ZACHODNI

Lubliniec świętował 100-lecie odzyskania niepodległości. Przemaszerowały wojska Piłsudskiego, patriotycznie zagrała orkiestra…….

Co się u mnie wydarzyło

Wybrana lista moich ostatnich koncertów wraz z informacjami prasowymi

sty
15
pon.
SPOTKANIE NOWOROCZNE Z PREZYDENTEM MIASTA @ Wilsona 16
sty 15@18:00 – 20:00

 

Spotkanie Noworoczne z Prezydentem Miasta

organizator: UM Częstochowy

mar
8
pt.
TYSIĄC RAZY KOCHAM / Kubasińska symfonicznie @ Wilsona 16
mar 8@19:00 – 20:30

08.03.2024 – sala koncertowa

Doors open: 19:00

TYSIĄC RAZY KOCHAM / Kubasińska symfonicznie

 

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej

Magdalena Meisel – wokal

Klaudiusz Jania – fortepian, aranżacje

Adam Klocek – dyrygent

 

MIRA KUBASIŃSKA

wokalistka rockowo-bluesowa znana przede wszystkim jako solistka zespołów Blackout i Breakout. Jej charakterystyczny głos w połączeniu z energetyczną muzyką sprawił, że stała się ikoną polskiego rocka i bluesa lat 70. Niezapomniane przeboje, pełne pasji, energii i emocji GDYBYŚ KOCHAŁ HEJ, NA DRUGIM BRZEGU TĘCZY, POSZŁA BYM ZA TOBĄ usłyszymy w symfonicznych aranżacjach, które na nowo odkrywają piękno i uniwersalność piosenek.

Koncert TYSIĄC RAZY KOCHAM pozwoli poczuć muzyczny klimat tworzącego się w latach 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku polskiego bluesa i rocka. Aranżacje Klaudiusza Jani nadają piosenkom Miry Kubasińskiej nowy wymiar i głębię, a połączenie charyzmatycznego głosu Magdaleny Meisel i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka dają niezwykle emocjonalne i muzycznie bogate interpretacje.

𝑾𝒊𝒆𝒄𝒛𝒐́𝒓 𝒕𝒆𝒏 𝒃𝒆̨𝒅𝒛𝒊𝒆 𝒑𝒆ł𝒏𝒚𝒎 𝒆𝒎𝒐𝒄𝒋𝒊 𝒉𝒐ł𝒅𝒆𝒎 𝒐𝒅𝒅𝒂𝒏𝒚𝒎 𝒘𝒊𝒆𝒍𝒌𝒊𝒆𝒋 𝑨𝒓𝒕𝒚𝒔𝒕𝒄𝒆, 𝒘𝒔𝒑𝒐𝒎𝒏𝒊𝒆𝒏𝒊𝒆𝒎 𝒋𝒆𝒋 𝒑𝒐𝒔𝒕𝒂𝒄𝒊 𝒊 𝒏𝒊𝒆𝒛𝒘𝒚𝒌ł𝒆𝒈𝒐 𝒓𝒆𝒑𝒆𝒓𝒕𝒖𝒂𝒓𝒖

MAGDALENA MEISEL

absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Wokalistka jest finalistką kilku popularnych programów telewizyjnych m.in. „Bitwa na głosy” w zwycięskiej drużynie Piotra Kupichy oraz 3 edycji programu „The Voice of Poland” – finałowa czwórka w grupie Marka Piekarczyka. W 2021r. wygrała program „Szansa na sukces” z piosenkami zespołu 2 plus 1 i tym samym wystąpiła w koncercie finałowym programu.

W 2022 r. była w składzie bluesowego zespołu OLD BREAKOUT obok Tadeusza Trzcińskiego i Bogusława Macieja Kubickiego, z którym koncertowała w formule: Tribute to Nalepa & Kubasińska.

Artystka stale prowadzi działalność koncertową jako solistka, biorąc udział w różnych projektach muzycznych. Na co dzień jest muzykiem orkiestrowym, skrzypaczką w Filharmonii Częstochowskiej oraz pedagogiem PSM I i II st im. M. Karłowicza w Katowicach. Magdalena Meisel obdarzona jest mocnym głosem, której brawurowe wykonania wywołują najwyższe emocje i uznanie Publiczności

KLAUDIUSZ JANIA

Ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. F. Chopina w Bytomiu w klasie trąbki i fortepianu. Jest także absolwentem klasy Kompozycji i Aranżacji w Instytucie Jazzu Katowickiej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego, gdzie wyspecjalizował się także w grze na organach. W styczniu 2020 roku obronił pracę doktorską uzyskując tym samym tytuł doktora sztuki w specjalności : kompozycja i teoria muzyki. Jako muzyk stara się działać na wielu polach muzyki zarówno klasycznej jak i rozrywkowej. Jest głównym organistą Bazyliki NMP w Piekarach Śląskich. Osobiście jest szefem i lideruje takim zespołom jak: Śląski Oktet Blaszany, Orkiestra Kameralna, Big Band MDK nr 1 w Bytomiu, ,, Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych JANIA-BAND. Jako kompozytor i aranżer współpracuje z wieloma instytucjami kultury, zespołami, orkiestrami, chórami, a także wieloma artystami zarówno wokalistami, instrumentalistami jak i dyrygentami. Ma na koncie kilkanaście pozycji płytowych. OD 2015 roku jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „REGINAE SILESIAE GLORIA”, który odbywa się w Piekarskiej Bazylice. W 2016 roku rozpoczął pracę w charakterze wykładowcy akademickiego na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Prowadzi wykłady z zakresu harmonii klasycznej , jazzowej oraz instrumentacji na orkiestrę dętą zarówno na wydziale instrumentalnym jak i wydziale Jazzu

 

 

 

Patronat medialny :

TVP Kultura
TVP 3 Katowice
Dziennik Zachodni i Nasze Miasto
Gazeta Wyborcza
www.Czest.Info
Strefa Music Art.
TV Orion
Radio FIAT
CZESTOCHOWSKIE24.PL
Radio Jura 93,8 FM
Życie Częstochowy i powiatu
Gazeta Częstochowska
GazetaRegionalna.com
Kulturalnipl

Wsparcia Medialnego udzieliło :

Polskie Radio Katowice

PIĘKNIE DZIĘKUJEMY !

#kubasinskasymfonicznie #filharmonia #muzyka #koncert #liveconcert #music #polishmusic #culture #concert #vocalists #orchestra #philharmonic #koncertyklasyczne #czestochowa #TVPKultura #tvp3Katowice

#ThankYou #tysiacrazykocham #symfonicznie

mar
21
czw.
Powitanie wiosny z Orkiestrą Miliana @ Plac Sejmu Śląskiego 2
mar 21@18:00 – 20:00

Powitanie wiosny z Orkiestrą Miliana

Wyjątkowy wieczór z bigbandową muzyką
Kiedy: 21 marca 2024, godz. 18.00
Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

organizator : Marcin Krupa Prezydent Miasta Katowice

SOLIŚCI:

Magdalena Meisel
Henryk Piegsa

2024 rok to szczególny czas dla Orkiestry Miliana, która obchodzi jubileusz 50-lecia swojej działalności.
Na przestrzeni półwiecza orkiestra współpracowała z ponad 250 kompozytorami, prawie 200 autorami tekstów i 180 wokalistami. Towarzyszyła najważniejszym wydarzeniom muzycznym, od Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, przez festiwale w Zielonej Górze (1979-1989), po Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Sopocie. We współpracy z nią swoje artystyczne ścieżki kariery rozpoczynali m.in. Felicjan Andrzejczak, Ewa Uryga i Mietek Szcześniak. Na scenie gościnnie pojawiali się artyści o międzynarodowej renomie, jak Czesław Niemen czy Ałła Pugaczowa. Portfolio zespołu obejmuje tysiące minut nagrane w studiu i niezliczone występy na scenach całego świata.

Od swingu po soul, jazz-rocka i bluesa, zespół zabierze nas w podróż przez różnorodne gatunki muzyczne, odkrywając to, co najlepsze z własnego repertuaru.

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór muzyczny, który będzie hołdem dla Jerzego Miliana – geniusza wibrafonu, jazzowego wirtuoza i założyciela Orkiestry Miliana. Twórcy, którego aranżacje kształtowały polską scenę muzyczną na przestrzeni lat. Razem powitajmy wiosnę bigbandowym brzmieniem!

#milianorkiestra #katowice #miastoogrodow #orkiestra #muzyka #live #kultura #zapowiedz

mar
23
sob.
koncert symfoniczny w hali widowiskowo-sportowej w Polanowie @ Hala widowiskowo-sportowa w Polanowie
mar 23@17:00 – 18:30

koncert symfoniczny w hali widowiskowo-sportowej w Polanowie

piosenki zespołu „2+1”

23 marca 2023 r. (sobota), godz. 17:00

wstęp wolny 🙂

wykonawcy:

Krzysztof Jakub Kozakiewicz – dyrygent
Magdalena Meisel – śpiew
Klaudiusz Jania – fortepian, aranżacje
orkiestra Filharmonii Koszalińskiej

program:
piosenki zespołu „2+1”
„Chodź, pomaluj mój świat”, „Czerwone słoneczko”, „Windą do nieba”, „Wstawaj szkoda dnia”, „Hej, dogonię lato”, „Iść w stronę słońca”, „Requiem dla samej siebie”, „Wielki mały człowiek”, „Wrócimy tam któregoś ranka”, „Na luzie”, „Droga donikąd”, „Kołysanka matki”, „Romanse za grosz”, „Taksówka nr 5”, „Zielona droga”, „Gwiazdo dnia”, „Ballada łomżyńska”

kwi
5
pt.
Koncert: Wielcy Nieobecni II @ Plac Karin Stanek 1
kwi 5@19:00 – 21:00

Koncert: Wielcy Nieobecni II
5 kwietnia (piątek) o godz. 19:00 zapraszamy na wielkie muzyczne widowisko!
Koncert „Wielcy Nieobecni II” jest ważnym wydarzeniem kulturalnym i dedykowany jest publiczności, która lubi wracać do „tamtych lat”. Nasi WIELCY to wspomnienie dobrych tekstów, świetnej muzyki, perfekcyjnych aranżacji, a nade wszystko wyjątkowych osobowości. Zapraszamy Państwa do świata wspomnień w towarzystwie rewelacyjnej Koncertowej Orkiestry Dętej POWER OF WINDS pod dyrekcją Klaudiusza Jani oraz wokalistów, absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach – Magdaleny Meisel, laureatki wielu muzycznych talent show, jak: „Szansa na Sukces”, „Bitwa na głosy”, czy „Voice of Poland” oraz Mateusza Gancarczyka, laureata wielu festiwali i konkursów, w tym również programu „Szansa na sukces”.
W programie koncertu zabrzmią najbardziej znane i popularne utwory zagranicznych wokalistów i zespołów, których utwory jeszcze kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu nie schodziły z czołówek list przebojów. Nie zabraknie przebojów ikon muzycznych, jak: Tina Turner, John Lennon, Whitney Houston, George Michael, Freddie Mercury, Michael Jackson, Aretha Franklin, Roxette, Dusty Springfield.
Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert, w którym usłyszymy i wspólnie zaśpiewamy utwory, które od zawsze nosimy w sercu.
Prowadzenie: Michał Fiuk

 

kwi
14
niedz.
Estrada Gwiazd – Świat w zupełnie starym stylu @ ul. Imielińska 29
kwi 14@18:00 – 19:30

Estrada Gwiazd – Świat w zupełnie starym stylu

Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa na niezwykłe, muzyczne wydarzenie. Będziemy wspólnie celebrować repertuar znamienitych artystów lat minionych m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, Franka Sinatry, Elvisa Presleya, Anny Jantar czy Violetty Villas.
Wyjątkowe interpretacje utworów, chylące ukłony w kierunku ikon polskiej i zagranicznej estrady. Gwarancja niezapomnianej „podróży” poprzez różne style muzyczne.

Występują:
Magdalena MEISEL – wokal
Łukasz KOSTKA – baryton

kwi
23
wt.
Koncert: Wielcy Nieobecni – Koncert zamknięty @ Al. Ks. Bp. Bursche 3
kwi 23@21:00 – 22:30

Wielcy Nieobecni – Koncert zamknięty

W programie koncertu zabrzmią najbardziej znane i popularne utwory zagranicznych i polskich wokalistów i zespołów, których utwory jeszcze kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu nie schodziły z czołówek list przebojów.

Występują :

Magdalena Meisel
Mateusz Gancarczyk
Koncertowa Orkiestra Dęta POWER OF WINDS
pod dyrekcją Klaudiusza Jani

kwi
28
niedz.
KONCERT GALOWY @ ul. Śląska 20
kwi 28@18:00 – 20:00

KONCERT GALOWY

Serdecznie zapraszamy na Koncert z okazji 50 -lecia GOK ,,Orkiestra i Przyjaciele” 28 kwietnia o godz.18.00.
Cegielki w cenie 70 zł do nabycia w Gminnym Ośrodku Kultury od poniedziałku 15 kwietnia.
maj
26
niedz.
KONCERT Z OKAZJI DNIA MAMY @ ul. Sportowa 20
maj 26@17:00 – 19:00

🌸ZAPARSZAMY NA KONCERT🌸

“🌸W tym roku Dzień Mamy świętować będziemy w Będzin Arena koncertowo!
2️⃣ 6️⃣ maja wystąpią dla Was: zespół Mocno Popularni , Power of Winds Koncertowa Orkiestra Dęta oraz Magdalena Meisel 🎤

Jestem przekonany, że ten dzień będzie atrakcją dla Was i Waszych mam 😏
Bezpłatne wejściówki możecie odebrać w w Wydziale Promocji od 2️⃣ 0️⃣
maja w godzinach pracy Urzędu❗ ”

zaproszenie przesłane od Prezydenta Będzina ❤️:
👉🌸 W tym roku Dzień Mamy świętować będziemy w… – Łukasz Komoniewski | Facebook

#Będzin #zapowiedz #koncert #livekoncert #livemusic #kultura #muzyka

lip
11
czw.
12. Festiwal MEDIA & SZTUKA @ ul. Rybacka 16
lip 11@18:00 – 20:00

🗓️ 11 lipca 2024 roku o godz. 18.00 rozpocznie się 12. Media i Sztuka – festiwal w Darłowie | 11-14 lipca 2024 .

📍 W Hali Festiwalowej (nabrzeże portowe przy Marina Royale Darłowo Darłówko Zachodnie, ul. Dorszowa) wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonia Koszalińska pod dyrekcją Krzysztofa Kozakiewicza, z udziałem wokalistki Magdalena Meisel i pianisty Klaudiusza Jani.

ℹ️ Tytuł koncertu „Chodź, pomaluj mój świat” nawiązuje do jednej z wielu cudownych piosenek zespołu 2 plus 1, którego wokalistką była zjawiskowa Elżbieta Dmoch. Na koncercie inaugurującym Festiwal nie mogło zatem zabraknąć innej charyzmatycznej kobiety. Na scenie, wraz z Orkiestrą, wystąpi Magdalena Meisel– absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, finalistka popularnych programów telewizyjnych, m.in. „Bitwa na głosy”, „The Voice of Poland”, „Szansa na sukces”. W 2022 roku brała udział w koncertach bluesowego zespołu OLD BREAKOUT (Tribute to Nalepa & Kubasińska). Artystka prowadzi działalność koncertową jako solistka, bierze udział w różnych projektach muzycznych. Na co dzień jest muzykiem orkiestrowym, skrzypaczką w Filharmonia Częstochowska oraz pedagogiem PSM I i II st. im. M. Karłowicza w Katowicach. Obdarzona jest mocnym głosem, a jej wykonania wywołują duże emocje i uznanie publiczności.

🤝 Ten koncert jest zaproszeniem dla kolorów, emocji i refleksji. A ponieważ w tytule wydarzenia mamy też metaforę bliskości, więc – po prostu zaufajcie i pozwólcie nam pokolorować Wasz Świat – może na cztery festiwalowe dni, może na zawsze, a może wcale… Ale próbować zawsze warto.

🎈 Obudź ciekawość
🎈 Odkryj lokalność
🎈 Zainspiruj się
🎈 Życie tu i teraz

#lubiędarłowo | #misdarlowo | @obserwujący 

Pokaż mniej
— w mieście: Miasto Darłowo.